Sveiki, visi LBU lankytojai ir skaitytojai. Prisistatysiu. Mano vardas Ignas. Man 30 metų. Esu baigęs Teisės magistro studijas Vytauto Didžiojo universitete. 🙂 Tame pačiame universitete studijavau ir psichologijos studijas, tačiau jų taip ir nebaigiau (mečiau 4-ame kurse). Dar pirmųjų studijų laikais atradau hobį, iš kurio vėliau išsivystė veikla, leidžianti man gyventi iš jos iki pat šių dienų. Tuo pačiu ieškau ir kitų sričių, kurios neštų man pajamas: tai ir aktyvus verslas, ir pasyvios pajamos (investavimas). Kaip kilo idėja rašyti Blog‘ą ir kodėl reikėtų mane sekti?
Pradėsiu nuo to, kad visai neseniai kažkas iš anonimiškai pasiskelbusių žmonių Facebook‘o psichologijos grupėje uždavė klausimą: kuo skiriasi turtingo žmogaus mąstymas nuo įprasto vidutinio žmogaus mąstymo, kas priveda žmogų prie to, kad jis tampa turtingu?
Iš pradžių svarsčiau ar atsakyti į šį post‘ą. Mąsčiau ar kam nors tai bus įdomu ir naudinga, ar labiau liks nepastebėta, o gal net išjuokta. Pats klausiau savęs, kas aš toks, kad mokyčiau kitus? Nepaisant abejonių, atsakymą parašiau. Ir nors jis sulaukė daugiau kaip 50 „patinka“ paspaudimų bei keletos teigiamų komentarų, svarsčiau ar savo mintis verta pratęsti Blog‘e, nes ir vėl – kas aš toks, kad mokyčiau kitus? Šias mintis pagrindė ir kažkieno kito postas, kurio pats pilnai nemačiau, tačiau kiek spėjau pamatyti ir išgirsti iš kitų lupų, jame buvo akcentuojamas mano atsakymas, ale kaip čia gali būti žmogus turtingas, bet neatrodyti turtingai (ar kažkas tokio). Tuo pačiu būtent tai dar labiau paskatino imtis Blog‘o idėjos. Noriu parodyti kitą pusę, kitą pasaulėžiūrą. Mano nuomone, mano kelias yra geriausias kelias.
O atsakant į mano paties iškeltą klausimą, kas aš toks, kad mokyčiau kitus ir kas yra tas „žmogus, kuris nesiskundžia finansais“… Nenoriu atskleisti smulkių detalių apie savo finansus, pajamų šaltinius ar kitokias smulkmenas, tačiau:
- Esu žmogus, kuris nuėjęs į parduotuvę, neskaičiuoja kainų. Taip, kartais pažiūriu ir pamąstau, jei kažkas kainuoja nelogiškai daug, tačiau jau seniai nėra tekę atsisakyti prekės prie kasos, nes neužtenka pinigų;
- Esu žmogus, kuris per metus keliauja bent 4 kartus, o kartais ir 7. Kalbu apie užsienio šalis. Paskutinė aplankyta – JAV. Sekanti planuojama – jau daug kartų lankyta Vokietija.
- Esu žmogus, kurio turtas kasmet didėja; mano gyvenimas gerėja.
- Esu žmogus, kuriam nereikia dirbti nemėgstamo darbo – apskritai, aš dirbu sau, kas mano nuomonė yra vienas didžiausių privalumų.
- Vairuoju 2020 metų automobilį, greitu metu persikelsiu į naujos statybos butą – abu pirkti be lizingų ir paskolų.
Visu šitu nenoriu pasigirti ar išaukštinti savęs – priešingai, labai nemėgstu rodytis, tačiau šiuo atveju manau, kad visa tai būtina paminėti, atsakant į klausima, kodėl aš vertas sekimo ir kodėl Jums gali būti naudinga skaityti mano Blog‘ą.
Mano tikslai
Rašydamas šį tekstą, tikiuosi, kad daugelis Jūsų klausia „o tai dėl ko tu visa tai rašai???“ Leiskit, atsakysiu.
Pirma, man rūpi Lietuva, man rūpi lietuviai, aš rūpiu pats sau. Vedamas patriotiškų jausmų, svajoju apie stiprią ir turtingą Lietuvą, rodančią pavyzdį kitoms valstybėms. Svajoju kaip tampame ne pigia darbo jėgos šalimi, o kokybiškos darbo jėgos, o dar labiau verslininkų ir naujų idėjų valstybe. Džiaugiuosi, kad esame FinTech centru Europoje; kad Lietuvoje filmuojami filmai (apie Černobylį, apie Hitlerį, dar kažką neseniai švedai filmavo Kaune, Stranger things filmuoti Lukiškių kalėjime); kad esame stiprūs krepšinyje (aš tikiu, kad esame tiek pat stiprūs, kiek ir 2010, 2015 ar 2003 metais – sakykit, kad klystu, tebūnie), kad esame lyderiai Ukrainos rėmime; kad išdrįsome išsišokti Kinijai (galbūt ir nereikėjo to daryti, bet pripažinkim – tai drąsu); kad esame reta šalis, turėjusi moterį prezidentę (ir turinti daug moterų teisėjų, vadovių, seimo narių ir t.t.) – mums tai įprasta, kuomet kitos pasaulio šalys diskutuoja apie lyčių lygybę. Deja, bet man asmeniškai viso to, ką turime dabar, yra mažai. Aš noriu daugiau. Svajoju, kad būtume turtingi kaip JAE ar Saudijos Arabijos gyventojai. Kada nors. Mes tai galim. Aš tikiu. Šiuo projektu ir noriu prie to prisidėti kaip manau galiu geriausiai – skatindamas Jus domėtis finansiniu raštingumu ir pasidalindamas savo patirtimi bei išmintimi (na kiek čia jos prikaupsi per 30 gyvenimo metų, tačiau (tikrai nieko neįžeidžiant), manau, kad šiuo atžvilgiu esu aukščiau nei daugelis Lietuvos gyventojų, tad noriu visu tuo pasidalinti).
Žvelgiant iš psichologinės perspektyvos, kiekvienas žmogus turi saviraiškos poreikį bei poreikį būti svarbiu, reikalingu bei priimtu. Šis projektas, bent jau to tikiuosi, leis man išreikšti save, tapti naudingu ir reikalingu Jums. Tai naujas mano hobis su tikslu, kuris didesnis nei tik asmeninė nauda. Dalintis su kitais – vienas iš geriausių būdų rūpintis pačiu savimi.
Taip pat, kaip ir minėjau – aš rūpiu pats sau. Nutrupėjęs tinkas, senos aprudijusios mašinos, nuvargę žmonių veidai, duobėtos gatvės – dalykai, kurių ypatingai nemėgstu. Baisu. Gera buvo apsilankyti Monake – beveik visur sutvarkyti pastatai, naujos ir prabangios mašinos, paprasti, bet matosi, kad finansiškai turtingi žmonės – bent kiek panašesnio vaizdo noriu ir Lietuvoje. Vien dėl to, kad man tai gražu ir man patinka gyventi (būti) gražioje, turtingoje aplinkoje tarp sėkmingų žmonių.
Mažiausias tikslas, tačiau vis tiek kažkiek apie tai pagalvoju. Būtų įdomu rasti bendraminčių, su kuriais būtų galima ir padiskutuoti, ir kuo nors pasidalinti, ir sužinoti ką nors naujo (arba užtvirtinti savo mintis, kuomet kyla abejonės ar teisingai mąstau).
Būtina būti turtingu!
Gerai, galbūt ne turtingu, tačiau finansiškai nepriklausomu ir turinčiu finansinio raštingumo pagrindus. Tai yra lygiai tiek pat svarbu, kiek mokėti rašyti ir skaičiuoti, tad man labai keista, kaip valstybė, skatinanti kaupti visokiose pensijų pakopose, neskatina mokytis finansinio raštingumo ir investuoti pačiam savarankiškai (bei valdyti savo finansus savarankiškai).
Šią temą aptarsiu kitame įraše plačiau, tačiau jeigu trumpai: finansiškai raštingas žmogus yra saugesnis (nuo darbdavio, nuo „juodų“ dienų, nuo karo ir kitų pavojų) negu tas, kuris apie finansus supranta tik tiek, kad „reikia sunkiai dirbti, jei nori kažką turėti.“ Finansinis raštingumas = laisvė ir mažesnė našta valstybei Jums sulaukus senatvės (ir Jums mažiau nerimo bei pykčio dėl mažos pensijos). Galiausiai – finansinis raštingumas tai kelias į laimę, kuomet išgvildeni paradoksą – laimė slypi ne piniguose ir ne turtuose, o paprastuose dalykuose, tačiau galvoti apie pinigus bei kaip tapti turtingesniu – būtina.
Kam skirtas šis projektas?
Šiuo projektu labiausiai orientuojuosi į moksveilius ir studentus, kurie dar tik bando atrasti save ir kuriems savęs išlaikymas dar tik prieš akis. Orientuojuosi ir į tuos žmones, kurie supranta, kad reikia ir nori tobulėti. Tinka ir tiems, kurie pasiekė gyvenime daug, tačiau turi ypatingai mažai bazinių finansinio raštingumo žinių. Galiausiai į tuos, kurie ieško įkvėpimo, nori žinoti, kad ne vieni „taip“ mąsto; į tuos, kurie supranta daug, tačiau nori kito žmogaus ar kitokio požiūrio.
Pabaigiant
Užbaigiant, norėčiau paminėti, kad šiuose mano įrašuose bus tik mano pačio nuomonė, kitų žmonių nuomonių ar teiginių, galbūt ir mokslinių šaltinių interpretacija. Viskas, ką parašysiu, neturi būti priimama kaip faktas (būtina žiūrėti kritiškai – apie tai taip pat bus tekstas) ir neturi būti žiūrima kaip mokslinis darbas ar kažkas panašaus (kiek galėsiu, tiek pateiksiu savo minčių pagrindimus, tačiau kai kurie dalykai yra iš seniau žinomi, tad negalėsiu pateikti šaltinių visiems teiginiams). Kaip jau pastebėjote, rašysiu laisvu stiliumi, nesieksiu laikytis kažkieno priimtų taisyklių (tiek stilistikos, tiek citavimo ar dar kokių nors). Naudosiu citatas iš filmų, knygų ir dainų. Mane asmeniškai tai įkvepia ir mano nuomone tai pagyvina tekstą bei reiškiamas mintis.
1 thought on “Kas aš ir apie ką visas šis blogas?”